کاربرگ شماره ۱ مطالعات چهارم با جواب

کاربرگ شماره ۱ مطالعات چهارم با جواب

جواب کاربرگه شماره یک 1 مطالعات اجتماعی چهارم

کاربرگ شماره ۱ مطالعات چهارم با جواب

نام درس : کاربرگ مطالعات چهارم | موضوع : جواب فعالیت ها | چهارم ابتدایی

جواب کاربرگه شماره یک 1 مطالعات اجتماعی چهارم

جواب کاربرگ 1 مطالعات اجتماعی چهارم :: محله ی ما

این کاربرگه به کمک معلم یا پدر و مادر پس از بازدید از محله کامل شود.

پاسخ این کاربرگ بر عهده دانش آموز است !

برای نمونه میتوانید از کاربرگ زیر استفاده کنید

نام این محله چیست؟محله تجریش تهران.
نام خیابان و کوچه های مهم این محله را بنویسید.خیابان شریعتی، خیابان ولیعصر، خیابان دربند.
کدام پدیده طبیعی (درخت، کوه، جنگل، رودخانه، جوی آب، جانوران و …) را در این محله مشاهده می کنید، نام ببرید.رودخانه دربند معروفترین، مهم ترین و دومین رود پر آب تهران است. بلندترین نقطه رشته کوه توچال یا رشته کوه البرز مرکزی جنوبی، یعنی توچال در حوزه آبخیز این رودخانه قرار دارد دو شاخه اصلی آن رودخانه شیر پلا و رودخانه اوسون هستند.
انواع ساختمان هایی را که در محله مشاهده می کنید، نام ببرید.امام زاده صالح، پایانه مترو، بازار بزرگ تجریش، ترمینال اتوبوسرانی، انواع پاساژها، شهرداری کلانتری، بیمه، بانک، پست، داروخانه شبانه روزی، میدان بزرگ تجریش.
ساختمان های مهم محله کدام اند؟شهرداری تجریش، بیمه تامین اجتماعی تقریبا همه بانکهای دولتی و خصوصی اداره پست، داروخانه طالقانی
چه شغل هایی در این محله وجود دارد؟ مردم این محله به چه فعالیت هایی مشغول اند؟به دلیل وجود بازار بزرگ تجریش، انواع شغلهای فروشندگی سنتی و مدرن در این محله وجود دارد، همچنین به دلیل وجود انواع سیستم حمل و نقل عمومی مشاغل مختلفی هم در این زمینه وجود دارد.
شما چه چیزها یا مکان هایی را در محله‌ ی خودتان بیشتر دوست دارید؟ اگر روزی قرار باشد از این محله به محله یا شهر دیگری بروید و در آنجا زندگی می کنید، دلتان برای چه چیزهایی تنگ می شود؟من امام زاده صالح تجریش و بازار تجریش را خیلی دوست دارم، اتفاقا هر دو به هم راه دارند، و من به همراه خانواده پس از زیارت و دانه دادن به کبوتر های صحن امام زاده، به بازار شلوغ و پرهیجان تجریش می رویم و خریدهای خود را انجام می دهیم.

جهت مشاهده سوالات و گام به گام کتاب های خود؛ کافیست نام درس یا شماره صفحه آن را به همراه عبارت "همگام درس" در گوگل جست و جو کنید.

مطالب مرتبط

اینترنت شما در
همگام درس
همیار
۵۰%رایگان محاسبه میگردد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • متین دربندی :

    لطفا کاربرگ ها را بیارید

  • شکیبا :

    این برنامه عالی