جواب فعالیت های درس 13 پیام هشتم

گام به گام درس 13 پیام هشتم

جواب : فعالیت کلاسی | خودت را امتحان | پیشنهاد

گام به گام درس 13 پیام هشتم

نام درس : کلید گنج ها | موضوع : گام به گام | پایه هشتم

جواب : فعالیت کلاسی | خودت را امتحان | پیشنهاد

گام به گام پیام آسمانی هشتم

گزارشدرس سیزدهم :: کلید گنج ها

 

فعالیت کلاسی صفحه 105 پیام هشتم

فعالیت کلاسی هشتم

به محتوای نماز دقت کنید و دعاهایی که در هر شبانه روز در نماز از خداوند می‌خواهید، بیان کنید.
جواب

  1. ایاک نعبد و ایاک نستعین
  2. اهدنا الصراط المستقیم
  3. صلوات
  4. دعای قنوت نماز

 

فعالیت کلاسی صفحه 107 پیام هشتم

فعالیت کلاسی هشتم

با توجه به احادیثی که خواندیم، فهرستی از آداب دعا تهیه کنید و آن را برای دوستانتان در کلاس بیان کنید. می‌توانید بهترین فهرست را در کلاس نصب کنید.
جواب 1- پاک گرداندن درآمد
2- دادن حق الناس
3- فرستادن صلوات قبل و بعد از دعا
4- دعا کردن در هنگام قرائت قرآن
5- دعا کردن در هنگام اذان
6- دعا کردن در موقع بارش باران
7- دعا کردن هنگام روبرو شدن سپاه ایمان و کفر
8- دعا کردن بعد از دادن صدقه
9- دعا کردن در حق دیگران

 

خودت را امتحان کن صفحه 108 پیام هشتم

خودت را امتحان کن صفحه 62 پیام آسمانی هشتم

1- دعا کردن چه فایده‌هایی دارد؟ به دو مورد اشاره کنید.
جواب 1- بهره مندی از پاداش روز قیامت 2- آرامش روحی

همیار

2- چهار مورد از آداب دعا را بیان کنید.
جواب 1) دعا را با صلوات شروع و تمام کنیم.
2) در چهار وقت دعا را غنیمت بشمار: وقت قرائت قرآن، اذان، بارش باران و روبرو شدن با سپاه ایمان و کفر
3) بعد از صدقه دادن
4) برای دیگران دعا کن تا دعای خودت به اجابت نزدیک‌تر شود.

3- بنابر فرمایش حضرت علی (ع)، چرا برخی از دعاها فوری برآورده نمی‌شوند؟
جوابدر اجابت دعا تأخیر می‌شود تا پاداش درخواست کننده بیشتر وجزای آرزومند کامل‌تر شود. گاهی چیزی را خواسته‌ای ولی آن را به تو نداده‌اند و در عوض بهتر از آن را در این جهان یا آن جهان به تو داده‌اند، و گاهی دعایت مستجاب نمی‌شود چون چیزی طلب کرده‌ای که اگر داده شود مایه‌ی تباهی دین تو خواهد بود. پس چیزی بخواه که نیکی و زیبایی‌اش برایت ماندگار و رنج و سختی‌اش از تو بر کنار باشد.

 

پیشنهاد صفحه 108 پیام هشتم

در کتاب مفاتیح الجنان برای هر یک از روزهای هفته، دعایی از امامان معصوم آورده شده است. شما می‌توانید با مراجعه به این کتاب، ترجمه یکی از این دعاها را یادداشت کنید و آن را در کلاس برای دوستانتان بخوانید.
جواب بِسْمِ اللَهِ الرَحْمَنِ الرَحِیمِ
به نام خدا که رحمتش بسیار و مهربانیاش همیشگی است
بِسْمِ اللَهِ کَلِمَهِ الْمُعْتَصِمِینَ وَ مَقَالَهِ الْمُتَحَرِزِینَ وَ أَعُوذُ بِاللَهِ تَعَالَی مِنْ جَوْرِ الْجَائِرِینَ وَ کَیْدِ الْحَاسِدِینَ وَ بَغْیِ الظَالِمِینَ وَ أَحْمَدُهُ فَوْقَ حَمْدِ الْحَامِدِینَ اللَهُمَ أَنْتَ الْوَاحِدُ بِلا شَرِیکٍ وَ الْمَلِکُ بِلا تَمْلِیکٍ لا تُضَادُ فِی حُکْمِکَ وَ لا تُنَازَعُ فِی مُلْکِکَ أَسْأَلُکَ أَنْ تُصَلِیَ عَلَی مُحَمَدٍ عَبْدِکَ وَ رَسُولِکَ وَ أَنْ تُوزِعَنِی مِنْ شُکْرِ نُعْمَاکَ مَا تَبْلُغُ بِی غَایَهَ رِضَاکَ
به نام خدا که کلمه پناه‏ جویان و گفتار پرهیزگاران است و پناه می‌‏برم به خدای بلند مرتبه از ستم ستمگران‏ و نیرنگ حسودان و سرکشی ظالمان و او را می‌ستایم ستایشی برتر از ستایش ستایشگران، خدایا! تویی یگانه‏ بی‌انباز، و پادشاه علی الاطلاق، در فرمانروایی‌ات مخالفت نشوی، و در پادشاهی‌ات هماوردی نداری، از تو می‌خواهم که بر بنده و فرستاده‏‌ات محمد درود فرستی، و سپاس نعمت‌هایت را چنان قسمت من کن که مرا به کمال خشنودی‌ات نایل گرداند.
وَ أَنْ تُعِینَنِی عَلَی طَاعَتِکَ وَ لُزُومِ عِبَادَتِکَ وَ اسْتِحْقَاقِ مَثُوبَتِکَ بِلُطْفِ عِنَایَتِکَ وَ تَرْحَمَنِی بِصَدِی [وَ صُدَنِی‏] عَنْ مَعَاصِیکَ مَا أَحْیَیْتَنِی وَ تُوَفِقَنِی لِمَا یَنْفَعُنِی مَا أَبْقَیْتَنِی وَ أَنْ تَشْرَحَ بِکِتَابِکَ صَدْرِی وَ تَحُطَ بِتِلاوَتِهِ وِزْرِی وَ تَمْنَحَنِی السَلامَهَ فِی دِینِی وَ نَفْسِی وَ لا تُوحِشَ بِی أَهْلَ أُنْسِی وَ تُتِمَ إِحْسَانَکَ فِیمَا بَقِیَ مِنْ عُمْرِی کَمَا أَحْسَنْتَ فِیمَا مَضَی مِنْهُ یَا أَرْحَمَ الرَاحِمِینَ
و به برکت عنایت خویش بر طاعت و مداومت عبادت خود و شایستگی پاداشت‏ یاری نمایی و تا زنده‏‌ام به بازداشتن از گناهانت بر من مهر ورزی و تا پایان عمر بر انجام آنچه بهره‏‌ام رساند توفیقم دهی، و به کتاب خود (قرآن) برای پذیرش حق، سینه‏‌ام را فراخ گردانی و بار گناهانم را با تلاوتش از نامه اعمالم فرو ریزی و در دین و جانم به من سلامت بخشی و کسانیکه به آنها انس گرفته‌ام از من وحشت‏ زده نکنی و در باقیمانده عمر احسانت را بر من تمام نمایی چنان‏که در گذشته عمرم بر من احسان نمودی.ای مهربان‏ترین مهربانان.

 

 

حتما پیشنهاد میشود از سوالات دینی هشتم دیدن فرمایید همچنین جهت نمایش درس بعدی گام به گام دینی هشتم روی لینک جواب درس 14 دینی هشتم کلیک نمایید

 

دیدگاه : 2

  • میکائیل یموتی :

    عالی عاااااالی

  • زینب ث :

    خیلی عالی است ممنون 🌸🌸🌹

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *