جواب درس هشتم ۸ نگارش نهم / صفحه ۱۰۳ ، ۱۰۴ ، ۱۰۵ ، ۱۰۶ و ۱۰۷

جواب درس هشتم ۸ نگارش نهم / صفحه ۱۰۳ ، ۱۰۴ ، ۱۰۵ ، ۱۰۶ و ۱۰۷

جواب انشاء ها و تمرینات درس 8 نگارش نهم

جواب درس هشتم ۸ نگارش نهم / صفحه ۱۰۳ ، ۱۰۴ ، ۱۰۵ ، ۱۰۶ و ۱۰۷

نام درس : درس هشتم | موضوع : جواب فعالیت ها | پایه نهم

جواب انشاء ها و تمرینات درس 8 نگارش نهم

جواب درس هشتم 8 نگارش نهم / صفحه 103 ، 104 ، 105 ، 106 و 107

جواب فعالیت نگارشی صفحه ۱۰۳ جواب صفحه ۱۰۴ جواب نتیجه برسی و داوری صفحه ۱۰۵ جواب درست نویسی صفحه ۱۰۶ و جواب حکایت نگاری صفحه ۱۰۷ درس هشتم نگارش نهم

درس هشتم :: نوشته را ویرایش کنیم

جواب فعالیت نگارشی صفحه 103 درس 8 نگارش نهم

🔶  به نظر شما چه بخش هایی از نوشته زیر، قابل ویرایش است؟ آنها را فقط مشخص کنید.جواب فعالیت نگارشی صفحه 103 درس 8 نگارش نهم

جواب صفحه 104 درس 8 نگارش نهم

🔶🔶  نوشته زیر را ویرایش و سپس پاک‌نویس کنید.
پاسخ:  شبی یک هواپیمای دو موتوره در آسمان نیوجرسی پرواز می کرد. ناگهان دستگاه مولد اکسیژن آن، با صدای گوش خراشی منفجر شد.
هواپیما پنچ سرنشین داشت: ۱- خلبان ۲- دالایی لاما (برنده نوبل صلح) ۳ .شکیل انوئیل ( بازیکن مشهور بسکتبال در آمریکا) ۴-بیل گیتس (طراح و رنیس سابق مایکروسافت) ۵ -یک جوان کم سن و سال
هواپیما داشت سقوط میکرد که خلبان، داخل قسمت مسافران پرید و گفت:«آقایان، هواپیما دارد سقوط میکند و ما فقط چهار چتر نجات داریم که یکی از آنها هم مال من است.» بعد در هواپیما را باز کرد و با چتر نجاتش بیرون پرید.
پس از خلبان، شکیل اوئیل از جا پرید و گفت:«آقایان، من مشهورترین ورزشکار جهان هستم، جهان به ورزشکاران بزرگ احتیاج دارد: پس یکی از این چترها به من میرسد.» یکی از سه چتر باقیمانده را قاپید و خود را از در هواپیما به بیرون پرت کرد.
در همین موقع، بیل گیتس با دستپاچگی از جا بلند شد و با حالت التماس گفت:«آقایان، من باهوش ترین آدم روی کره زمین هستم دنیا به آدم های باهوش احتیاج دارد.» آن وقت، بسته ای را قاپید و از هواپیما بیرون جُست.
حالا،  فقط یک چتر باقیمانده بود. دالایی لاما و جوان کم سن و سال نگاهی به همدیگر کردند، اما چیزی نگفتند. بالاخره، دالایی لاما به حرف آمد و گفت:«پسرم، من عمر خود را کرده ام و شیرینی زندگی را چشیده ام ولی تو هنوز جوان هستی، چتر نجات را بردار و به بیرون بپر. من داخل هواپیما میمانم.» اما جوان کم سن و سال با خونسردی لبخندی زد و گفت:«غصه نخور پدر جان، ما اکنون دو تا چتر نجات داریم. چون باهوش ترین آدم روی کره زمین، اشتباهی کوله پشتی مرا برداشت و بیرون پرید.»

جواب نتیجه برسی و داوری صفحه 105 نگارش نهم

🔶🔶🔶 متن ویرایش شده (بازنویسی شده) یکی از دوستان تان را بر گزینید، با متن اولیه تطبیق دهید و با سنجه های زیر ارزیابی کنید. درس 8 نگارش نهم

پاسخ:  پیش نویس دارد ، علامت های نگارشی رعایت شده است ، غلط املایی ندارد ، به درست نویسی توجه شده و با خط خوش نوشته شده است ، شیوا و روان خوانده میشود.

جواب درست نویسی صفحه 106 درس هشتم نگارش نهم

🔶جمله های زیر را ویرایش کنید: 
🔸پس از نوشتنِ تکالیفِ فراوانِ درسِ ریاضی، سراغ خواندن شعر رفتم.
پاسخ: پس از نوشتن تکالیف ریاضی، شعر خواندم.

🔸به دلیلِ طولانی شدنِ سرمایِ فصلِ زمستانِ سردِ امسال، آمدن بهار به تاخیر افتاد.
پاسخ: به دلیل طولانی شدن فصل زمستان امسال، بهار دیرتر آمد.

جواب حکایت نگاری صفحه 107 درس هشتم نگارش نهم

🔶 حکایت زیر را بخوانید و به زبان ساده، بازنویسی کنید.
 شخصی به عیادت مریضی رفت. بسیار بنشست و نقل ها کرد. در آخر از مریض پرسید : «از چه دردی می نالی؟» بیمار گفت : «از زیاد نشستن تو».
💢 جواب کوتاه برای این حکایت
پاسخ: فردی به عیادت یکی از رفیق های قدیمی اش رفت و از حال او جویا شود زیرا او دچار بیماری شده بود. دوستش آنقدر نشست و از خاطرات قدیمش برای دوستش باز گو کرد و به خاطره تعریف کردن خود ادامه داد. یکدفعه از بیمار پرسید چرا اینقدر ناله میکنی مشکلت چیه :بیمار گفت از زیاد نشستن و زیاد حرف زدن توست.
💢 جواب طولانی این حکایت
پاسخ: این حکایت از از این بابت است که فردی مریض می شود و دوستش به عیادتش می رود. اما گویا دوستش به جای عیادت به مهمانی آمده و صحبت از گذشته می کند. او حال و روز بیمار را نمی بیند و هی حرف می زند، تا وقتی که حال بد بیمار را از زیاد حرف زدن او می بیند از او می پرسد که حالت چه شده؟ خوب هستی؟!بیمار جواب می دهد که اصلا خوب نیستم، زیاد حرف زدن تو حال من را نابسامان کرده و اصلا نمی گذاری استراحت و آرامش داشته باشم. خب خلاصه این حکایت به ما میگوید که ما باید وقت شناس باشیم، هر کاری را در هر وقتی انجام ندهیم، در موقع خودش بخندیم، در موقع خودش گریه کنیم، در موقع خودش حرف بزنیم و گاهی اوقات سکوت کنیم. هر کاری زمان مناسب و مشخص به خودش را دارد. آدمی که به مجلس ختم می رود نباید لباس روشن بپوشد یا بخندد و دلقک بازی دربیاورد. آدم باید وضعیت و شرایط زمان و مکان و دیگران را درک کند. وقتی که بهاره نباید تو خونه نشست و گوشه نشینی کنه یا موقع زمستان برود گشت و گذار. یا وقتی میبینیم کسی غمگین است باید به جای حرف های بی ربط با او احساس هم دردی کنیم و به اون انگیزه بدهیم و شادی را به او تزریق کنیم.

جهت مشاهده سوالات و گام به گام کتاب های خود؛ کافیست نام درس یا شماره صفحه آن را به همراه عبارت "همگام درس" در گوگل جست و جو کنید.

مطالب مرتبط

اینترنت شما در
همگام درس
همیار
۵۰%رایگان محاسبه میگردد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • محمد :

  سلام اگر امکانش هست دوره متوسطه ی دوم را هم قرار بدهید خیلی برنامه ی خوبیه تشکر از سازنده ❤

 • امیرعلی :

  بچها ی برنامه میخوام که نمونه سوال ترم داشته باشه هرکی داره لطفاً بفرسته برام

 • سایه :

  من اسمم
  م ب ی ن ا
  مبینا🤣🤣🤣

 • m. h. r. e. a. n :

  حداقل اسم فرد را جعفر یا…. یه چیز میگذاشتین خوب بود

 • PANIZ :

  😂😂😂😂😂😂😂😂😂 خدا شفا بده ما رو
  پ ا ن ی ذ
  هنوزم می نویسمه 🤦‍♀️😃

 • هستی :

  و بعد رئیس سابق

 • هستی :

  اون قسمت ویرایش فقط عداداش نصفش انگلیسی هستن و نصفش هم فارسی😂

 • ‌‌‌‌‌ :

  منم اسمم؟؟؟
  س ی م ا
  سیما
  😐😐😐😐😐😐😐😐
  خدا شفا بده😂

  • بردو :

   منم اسمم:
   س ی د ب ر د ی ا م و س و ی
   سیدبردیاموسوی

   آخه این وضعیت زشته این وضعیت کثیفه🤣🤣🤣

   • عطا :

    اسم منم
    ع ط ا
    این چیه عه باو جمع کنین

 • پارسا :

  سلام من اسمم؟ ؟ ؟ ؟

  ن ی ک ا

  نیکا

  • حمیدرضا :

   سلام من هم حمیدرضام

   • HamGamDars :

    ❤❤❤❤❤❤❤