جواب کاربرگه 6 مطالعات اجتماعی نهم

جواب کاربرگ 6 مطالعات اجتماعی نهم

پاسخ کاربرگ شماره 6 مطالعات نهم

جواب کاربرگ 6 مطالعات اجتماعی نهم

نام درس :| موضوع : جواب فعالیت ها | پایه نهم

پاسخ کاربرگ شماره 6 مطالعات نهم

جواب کاربرگه مطالعات نهم

کاربرگه شماره ۶ مطالعات اجتماعی نهم همراه با جواب ، نام این کاربرگه شگفتی های آفریقا  میباشد

کاربرگ شماره 6 مطالعات نهم

یک گروه پژوهشگر قصد دارند درباره ٔ زیست بومهای قاره آفریقا تحقیق کنند. آنها میخواهند از بندر ماتادی در کشور کنگو به بندر اسکندریه ٔ مصر در کناره ٔ دریای مدیترانه بروند. این گروه به ترتیب از سه نوع زیست بوم عبور می کنند.این سه زیست بوم را نام ببرید. فرض کنید شما سرپرست این گروه هستید. نامهای کوتاه به دوستان خود بنویسید و در آن، نکات جالب و شگفتی هایی را که مشاهده کرده اید و یا گونه های در معرض خطر را شرح دهید. 

پاسخ: از ماتادی به سمت اسکندریه سه نوع زیست بوم وجود دارد که به شرح زیر برایتان بیان می‌کنم: ماتادی هوای گرم و استوایی دارد,در این ناحیه همیشه باران میبارد و رطوبت بالایی دارد,پرنده زیبای توکا در این ناحیه زندگی می کند در جنگل های این ناحیه مار های بزرگ و خطرناکی وجود دارد بعضی از مردمان این ناحیه در مزرعه کار می کنند.منطقه ساوان با علفزار های خود در کنار جنگل های استوایی واقع شده در این منطقه هوا گرم است گاهی خشک و گاهی مرطوب است,حیواناتی مثل شیر,کرگدن و گوشت خواران درنده ای در این منطقه زندگی می کنند.از منطقه ساوان که عبور کنیم به منطقه خشک و بیابانی می رسیم,از شگفتی های این ناحیه روباه صحرایی ساهارا را میتوان نام برد,در این منطقه هنوز حمل و نقل با شتر صورت می گیرد.

 

جهت مشاهده سوالات و گام به گام کتاب های خود؛ کافیست نام درس یا شماره صفحه آن را به همراه عبارت "همگام درس" در گوگل جست و جو کنید.

مطالب مرتبط

اینترنت شما در
همگام درس
همیار
۵۰%رایگان محاسبه میگردد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • محمد :

  عالی ممنون از شما

 • مهدیه شریفی :

  در کتاب های امسال گزینه ب وجود نداره

 • محمدرضا :

  تشکر میکنم از سازنده خوب همیار

 • امیر حسین :

  خوب بود ولی بخش ب وجود نداره این اشتباه رو درست کنید لطفا

 • محمد مهدی علیپور :

  عالیه فقط خوب بود تمام کتاب های درسی نهم را که ۱۳ تا عدد هست رو میزاشتند و تمام درس مانند انگلیسی که فقط دو درس هست رو کامل می گذاشتند