جواب نگارش هفتم درس اول صفحه ۱۶ ، ۱۷ ، ۲۰ و ۲۱ تا ۲۴

جواب نگارش هفتم درس اول صفحه ۱۶ ، ۱۷ ، ۲۰ و ۲۱

گام به گام درس اول نگارش هفتم

جواب نگارش هفتم درس اول صفحه ۱۶ ، ۱۷ ، ۲۰ و ۲۱

نام درس : درس اول نگارش هفتم ؛ نقشه نوشتن | موضوع : گام به گام | پایه هفتم

گام به گام درس اول نگارش هفتم

گام به گام نگارش هفتم / درس اول نگارش هفتم ؛ نقشه نوشتن / جواب صفحه ۱۶ نگارش هفتم , انشا صفحه ۱۷ نگارش پایه هفتم , جواب صفحه ۲۰ و ۲۱ و ۲۲ و ۲۳ و ۲۴ درس اول نگارش هفتم

جواب صفحه 16 نگارش هفتم

🔶طبقه‌بندی ذهن، گام اول در تهیه نقشه سفر نوشتن است؛ این طبقه‌بندی، در حقیقت،  ساختمان ذهن و نوشته ما را نشان میدهد. در نمایه زیر، مسیر حرکت و مراحل سفر نوشتن را میبینیم

جواب صفحه 19 نگارش هفتم

روی تصویر بالا کلیک کنید

بخش موضوعزبان های ما
بخش آغازینزبان، عامل پیوند با دیگران، پیام دادن و گفتوگو است. اکنون اگر از شما بپرسند «چند زبان داریم؟» جواب خواهید داد: «خب معلوم است یک زبان». اما با کمی تأمل، درمی یابیم که از راه های دیگر هم می توانیم پیام بدهیم و با دیگران سخن بگوییم.
بخش میانیما افزون بر این زبان، یعنی زبانی که با آن حرف می زنیم، زبان های دیگری هم داریم؛ مثلاً وقتی از دور یکی از دوستانمان را می بینیم و برایش دست تکان می دهیم در واقع بدون آنکه سخنی بر زبان آوریم، با او ارتباط برقرار می کنیم، سلام می کنیم و احوالش را می پرسیم. هنگامی که مُبصِر کلاس انگشتش را روی لب و بینی اش می گذارد، در واقع به دانش آموزان یادآوری می کند که ساکت باشند و نظم کلاس را بر هم نزنند. به کمک دیگر اعضای بدن هم می توانیم، پیامی را به دیگران بفهمانیم؛ مثل حرکت سر، چشم، ابرو و… به این زبان ها، «زبان های بدن» می گویند.
بخش پایانیبنابراین، اگر زبان های بدن خود را خوب بشناسیم و به موقع آن ها را به کار بگیریم، با دیگران ارتباط موثرتری خواهیم داشت.

جواب انشا های صفحه 20 نگارش هفتم

اکنون از میان موضوع های زیر یکی را انتخاب کنید، نخست کمی درباره آن بیندیشید و پس از شکلگیری نقشه ذهنی، سفر نوشتن را آغاز کنید: 

انشاء در مورد پاییز نگارش هفتم

بخش آغازین (مقدمه) :به نام خداوند مهربانی که این‌همه زیبایی برای آفریده است ، انشای خود را آغاز می‌کنم.
بخش میانی (بدنه) :من خیلی فصل پاییز را دوست دارم .هم چون مدرسه‌ها در پاییز شروع می‌شوند و دوباره دوستانم را می‌بینم و با آن‌ها بازی می‌کنم و شروع به درس خواندن و تالش برای ساختن آینده خود می‌کنم . البته شاید بعضی‌ها از شروع شدن مدرسه خوشحال نشوند و دلشان بخواند همیشه بازی کنند و در خانه استراحت کنند. ولی بعد از مدتی حوصله‌شان سر می‌رود و دوست دارند دوباره به مدرسه بیایند و دوستان و معلمان مهربان را ببینند.
یک دلیل دیگر هم که من پاییز را خیلی دوست داریم این است که فصل پاییز خیلی زیبا است . همه برگ‌ها که در ب هار و تابستان سبز بوده‌اند بهرنگ‌های زرد و نارنجی و قرمز و قهوه‌ای درمیایند و انگار همه‌جا رنگارنگ و زیبا و چشم‌نواز می‌شود. وقتی به پارک می‌رویم هر درختی به یک رنگ در آمده است و همه‌جا بخصوص جنگل‌ها و پارک ها خیلی قشنگ شده است.
در پاییز خرمالوها می‌رسد و لیموشیرین و پرتقال و انار به بازار می‌آید. بعضی وقت‌ها مادرم انارها را دان می‌کند و به آن‌ها گلپر و نمک می‌زند و در کاسه‌های کوچک می‌ریزد و به ما می‌دهد که من خیلی خوشم می‌آید. در پاییز لبوفروش ها بر روی گاری‌های قدیمی لبو های شیرین و قرمز می پزند و به ما می‌فروشند من گاهی با دوست هایم از آن‌ها لبو داغ می‌خرم و درراه رفتن به خانه باهم می‌خوریم که خیلی کیف دارد.
من به خاطر باران هم خیلی پاییز را دوست دارم ، چون عاشق باران هستم و روزهای بارانی دوست دارم زیر باران بروم و بازی کنم. البته باید مراقب باشیم در زیر باران سرما نخوریم. ولی حتی اگر سرما بخوریم مادرمان برای ما سوپ خوشمزه و شلغمی می‌پزد. ما کنار بخاری می‌خوابیم تا خوب شویم.
تازه پاییز خیلی هوا خوب است، نه خیلی گرم است نه خیلی سرد. به خاطر همین می‌توانیم به‌راحتی در خیابان و حیات و پارک بازی کنیم و تا خسته شویم.
بخش پایانی (نتیجه‌گیری): فصل پاییز خوبی ها، قشنگی‌ها و خوراکی‌های خوشمزه خودش را دارد، که من آن‌ها را خیلی دوست دارم و همیشه دوست دارم زودتر فصل پاییز برسد. من در فصل پاییز خدا را به خاطر این‌همه قشنگ و زیبایی که برای ما آفریده است شکر می‌کنم.

انشا در مورد حیاط مدرسه نگارش هفتم

بخش آغازین (مقدمه) : خاطرات و لحظه‌های خوب و بد ما همیشه درجایی است که در آنجا عمری را گذرانده‌ایم، جایی است که اولین بار با اولین قدم دانش‌آموز آنجا را دیده و قدم درراه مدرسه و رو به پیشرفت گذاشته است.
بخش میانی (بدنه) : حیاط مدرسه خلوتگاه و آرامش‌دهنده و گاهی پراضطراب‌ترین لحظات دوران درس و مدرسه‌ی یک دانش‌آموز را تشکیل داده است.
زمانی که در حیاط مدرسه قدم زده، درس خوانده، بازی کرده، خندیده، گریه کرده و گاهی از شادی زیاد و اخذ نمرات خوب، بالا و پایین رفته و اشک شوق ریخته است. حیاط مدرسه‌ی ما جایی است پر از درختان صنوبر و کاج که زیر سایه‌ی آن می‌نشینیم؛ و با دوستانمان گل می‌گوییم و گل می‌شنویم.
زمین فوتبالی دارد و با تیرک دروازه که همیشه عده‌ای از بچه ها در حال بازی در آنجا هستند و توپ را از این سمت به آن سمت می‌برند و گا هی می‌خندند و گاهی دعوا می‌کنند.
زمین والیبالی دارد با تور والیبال که همیشه تیم والیبال در حال تمرین هستند تا برای بازی های استانی آمادگی لازم را داشته باشند. حیاط مدرسه ما پر از گل‌های نوشکفته‌اشی است که ه ر کدام عطر و بوی
خاصی دارند به اسم عطر نوجوانی! گل هایی که روزی باز می‌شوند و هرکدام به سمت و سویی مختلف می‌روند تا آینده‌ساز این مملکت باشند. بله این گل‌ها همان دانش‌آموزانی هستند که هرساله عده‌ای با آن خداحافظی می‌کنند و عده‌ای سلام!
بخش پایانی (نتیجه‌گیری) : بیاییم همیشه از مدرسه و حیاط مدرسه خود مراقبت کنیم تا در آینده نیز، حیاط مدرسه پر از حال خوب و حس خوب تازگی را داشته باشد.

انشا در مورد روزی را که دوست دارم، تکرار شود نگارش هفتم

بخش آغازین (مقدمه) :بعضی از خاطرات و روزه ا در زندگی ما وجود دارد که دوست داریم بار ها و بار ها تکرار شوند تا مزه‌ی شیرین و قشنگ ا ن دوباره زیر زبان ما بیاید و با تکرار آن لبخند آشنایی بر لب‌هایمان تداعی شود.
بخش میانی(بدنه) : روزی را که دوست دارم تکرار شود روزی است که مادربزرگ به همراه پدربزرگ به سفر زیارتی کربلا رفتند و در خانه‌ی مادربزرگ شور و حال زیبایی وجود داشت که همه در حال تکاپو برای سامان‌دهی کاره ا و درست و به‌موقع انجام شدن کار ها بودند و همه‌ی فامیل و آشنا همراه دسته‌گل به استقبال مادربزرگ و پدربزرگ رفتیم و مادربزرگ با آن دست‌های چروکیده و مهربانش که بوی عطر دل‌انگیز گلاب را می‌داد مرا نوازش کرد و پدربزرگ مرا در آغوش کشید و مرا غرق خوشحالی کردند.
بعدازآن همگی به سمت خانه برگشتیم و آن شب سفره‌ی خیرات در خانه پهن شد وان حال و هوا لبخند زیبایی بر لب‌های همه نشانده بود و من نیز همراه باهم سن و سال‌های خود با سن نه‌چندان کممان سعی در کمک در کار ها را داشتیم و گوش‌هایی هرچند کوچک در این کار خوب و حال خوب را بگیریم و ما نیز سهیم باشیم تا مادربزرگ و پدربزرگ به داشتن نوه‌هایی مثل ما افتخار کنند. به‌راستی‌که داشتن این دو نعمت بسیار مهم و دل‌نشین است و من همیشه برای داشتن چنین مادربزرگ و پدربزرگی خوشحالم و به خود می‌بالم.
بخش پایانی (نتیجه‌گیری) : همیشه باید قدر روزه‌ای خوبمان و همین‌طور قدر آدم‌های اطرافمان را بدانیم؛ زیرا که تا چشم‌باز کنیم می‌بینیم دیگران روزها و آدم‌ها دیگر در کنار ما نیستند و هیچ‌وقت تکرار نمی‌شوند؛ بنابراین همیشه شاید باشید و قدر یکدیگر را بدانید.

نتیجه بررسی و داوری صفحه 21 درس اول نگارش هفتم

🔶🔶🔶 یکی از انشا های عضو گروه خود را انتخاب و آن را بر پایه معیار های زیر، بررسی و نقد کنید. صفحه 21 درس اول نگارش هفتمپاسخ:  انشای دوستم بخش های موضوع و آغازین و میانی و پایانی موضوع آن خیلی جزئی بود بعضی از جملات املایی داشت از علائم نگارشی استفاده نکرده بود به جز نقطه خوانا بود و قابل فهم دستورات در آن رعایت شده بود

جواب درست نویسی صفحه 22 درس اول نگارش هفتم

🔶جمله های زیر را ویرایش کنید:

هر کی وارد شهر میشه، میپرسه چه خبره؟
پاسخ: هرکس وارد شهر میشود میپرسد چه خبر است؟

تا خودت رو تغییر ندی، نمیتونی سبب تغییر دیگرون بشی.
پاسخ: تا خودت را تغییر ندهی ، نمیتوانی سبب تغیر دیگران شوی.

جواب صفحه 23 و 24 درس اول نگارش هفتم

جواب نگارش هفتمجواب تصویر نویسی صفحه 23 درس اول نگارش پایه هفتم

🔶آنچه در تصویر زیر میبینید بنویسید

مقدمه:
در شهرستان ها و روستاهای کشور عزیزمان ایران که دارای آب و هوای مناسب است ،مردم به کار کشت و کار در مزارع و زمین های کشاورزی مشغول می باشند.
متن انشا:
آنچه در تصویر زیر می بینیم شامل یک خانه ی روستایی با صفا که با سنگ و کلوخه ساخته شده است به همراه پنجره ایی چوبی که رو به مناظر و کوه و درختان زیبا که مطمعنآ دارای آب و هوای بسیار پاک و مناسب می باشد باز می شود،به همراه دختران و پسران که با همکاری و یاری یکدیگر درحال کار و کمک به یکدیگر هستند و با دقت و علاقه ی زیاد مشغول کشت محصولات خود درزمین زراعی خود می باشند.پسران که از قدرت بدنی بالاتری برخوردارهستند،درحال شخم زدن زمین می باشند و دختران بادست های کوچک و لطیفشان مشغول آبیاری و کاشت محصولات با نظم و ترتیب در زمین هستند.تادرنهایت بتوانند به خوبی و خوشی محصولات زحمت کشیده ی خود را برداشت نمونده و با فروش و مصرف ان زندگی روزمره ی خود را بگذرانند تا به پدرو مادر خود کمکی هر چند کوچک کرده باشند و لبخندی زیبا بر لبهایشان نقش ببندد.
نتیجه گیری:
دراین تصویرزیبا ما به خوبی متوجه می شویم که کارگروهی و مشترک بسیار خوشایند و لذت بخش است و مانیز باید با کارهای گروهی همراه با دوستان که به ما حال خوبی را القتا می دهند در مسیر پیشرفت و ابادانی کشورمان قدم برداریم تا نقشی هرچند کوچک در جامعه ایفا کنیم

جهت مشاهده سوالات و گام به گام کتاب های خود؛ کافیست نام درس یا شماره صفحه آن را به همراه عبارت "همگام درس" در گوگل جست و جو کنید.

مطالب مرتبط

اینترنت شما در
همگام درس
همیار
۵۰%رایگان محاسبه میگردد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • Rtx :

  خداییش شوخیه؟😂 میخواستم از انشا پاییز کمک بگیرم دیدم اوضاعش خیلی خرابه:/// آخه این دیگه چیه آدم حسابی من یه جمله ازش رو خوندم خنده‌ام گرفت این واسه اول ابتدایی هم زیادی بچه‌گونس://

 • جواد ط‌اش‌ی :

  خیلی خوب و عالی بود

 • MahdiS:|🐾🎧 :

  سلام من از انشا های این سایت استفاده نکنم چون کمی یا شاید خیلی مسخره و ضایع باشند برا همین فقط از بعضی چیز هاش استفاده میکنم خلاص ولی خداوکیلی ممنونم به خاطر ساخت این برنامه

  • HamGamDars :

   انشاء ها به عنوان نمونه قرار گرفته تا دانش آموز اگر مشکلی برای نوشتن انشاء داشت بتونه از متن ها کمک بگیره

 • مصطفی :

  عالی عالی عالی است یاعلی

 • مصطفی :

  خداوند

 • آرین :

  اسم موضوع چیه

 • علی :

  خیلی خوب بود واقعا عالی بود

 • مریم :

  واقعا متاسفم که القا رو القتا نوشتید

 • ناشناس :

  به نظر من سایتتون چیز زیاد مهمی نداشت

 • Mehdi najafpor :

  عالی بود

 • K_poper :

  اصن پرفکت بود👈🏻👉🏻😄

 • Harry potter :

  خیلی عالی واقعا حرف نداره فقط اگه میشه پاسخ ها رو کوتاه تر بزارین و با انواع مختلف

 • محفووظ :

  عالی بهترین جواب هارو میگه

 • امیر :

  عالی

  • MahdiS:|🐾🎧 :

   عالی

 • بنیامین :

  عالی

 • بنیامین :

  عالی واقعا حرف ندارع

  • بنیامین :

   حرف نداره

 • ملیسا :

  خیلی متن خوبی بود

 • یه نفر :

  عالی و بی نقص🤌🏻👍🏻

 • آیناز :

  عالی هست

 • Mohammad class 7 :

  عالی

 • Marine :

  عالـــــــــــی خیلی ممنون🙏💕

 • پنجه صلا :

  خیلی خیلی خوبه ممنون🌹🌹👌👌👌😍

 • امیررضا :

  عالی بود

 • علیرضا سجیراتی :

  عالی برنامه همیار خیلی عالیه آقای سازند خیلی ممنون بابت همیار

 • فهیم :

  خیلی ممنون 📔📕📔📔

 • یاس :

  این برنامه عالیه خیلی خوبه

 • امیررضا :

  اینترنت شما در 

  همگام درس

   ۵۰%رایگان محاسبه میگردد
  این راست است؟

  • HamGamDars :

   بله عزیزم
   یعنی با ترافیک داخلی محاسبه میشه

 • رقیه :

  من واقعا نه تنها از متن این قسمت کتاب بلکه از تمامی این برنامه راضی هستم من از کلاس ۴ تا الان که کلاس هفتم هستم از این برنامه استفاده کردم و نمره های عالی ای آوردم

  • یاس :

   سلام میشه فامیلی تون رو بدونم ؟

 • Anita :

  صفحه 17 رو نیازی نیست بنویسین
  عالیه 👌👌

 • iammahsa950@gmail.com :

  عالی خیلی خوبه برنامه همیار ولی اگه بدون اینترنت بود خیلی خوب می شد😑🙏🏻

 • یاشارنوری :

  جواب صفحه 17 نیست هر چقدر گشتم پیدا نکردم

  • R.ab :

   جواب صفحه ۱۷ جواب صفحه ۱۶ است ، چون مثل همن

   • HamGamDars :

    درواقع اون صفحه ۱۶ درسنامه هست و توضیح داده که ساختمان نوشته مثل اون تصویر باشه
    توی صفحه ۱۷ از شما خواسته که فعالیت رو انجام بدید

 • hasti :

  خیلی خوب بود به نظرم ممنونم🙂🙏🏻❤️

 • پسر تاجی 💙💙💙💙 :

  عالی بود برای نوشتن که عجله داری خوبه ممنون از شما 💙💙🇮🇷🇮🇷

 • HamGamDars :

  اون بخش جواب نداره

 • ناشناس :

  جواب سوال ۲۰ رو نداره

  • آرمین :

   عالی بود خیلی خوب نوشته شده

 • دختر پرسپولیسی❤🌈 :

  عالی بود ولی اگه انشا صفحه ۲۳ رو با بخس آغازین وبخش میانی و……
  میذاشتیم از این که هست بهتر میشد

 • ناشناس :

  عالی بود ♥️💗💋💋

 • ادریس :

  عالی بود ممنون

 • محمد جواد :

  عالی بود

 • ناشناس :

  صفحه ۱۷ کو پسسسس

  • HamGamDars :

   هست!

   • محمدمهدی :

    عالی بود 👍👍👍👍👍

   • ناشناس :

    کجا هست من هرچقد میزنم باز نمیشه

  • حسین :

   احمق صفحه 17نیازی نیست چیزی بنویسی

   • HamGamDars :

    مثل اینکه بعضی از معلم ها خواستن

   • Army🧚🏻‍♀️ :

    داوش من احتمالا معلمش احمقه که گفته بنویسن😶

 • آیدا :

  عالی😘

  • صنعان :

   خیلی خیلی عالی

   • پژمان فاروقی :

    خیلی خیلی خوب بود

  • مائده مدیر مهرآباد :

   واقعاً خیلی خوبه این برنامه